Zamawiamy markowy sprzęt medyczny

Posted on 20/04/2019 6:24am

Rozmaite akcesoria medyczne są pomocne w przypadku schorzeń i różnych urazów, nierzadko o charakterze ortopedycznym. Umożliwiają szybszy powrót do zdrowia i sprawności, służą również do udzielania pierwszej pomocy.


Temblak, sprzęt medyczny
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Akcesoria takie można dostać w części w aptekach, ale też w sklepach medycznych. Tego rodzaju sklepy można aktualnie spotkać w każdym dużym mieście, a ich asortyment jest niezwykle bogaty. Jednym z obficie reprezentowanych rodzajów akcesoriów tam dostępnych są przyrządy do pomiarów. Służą one do mierzenia różnych parametrów ludzkiego ciała. Są to więc zaawansowane wagi, które obliczają przykładowo procentowy skład tłuszczu w organizmie, rozmaite termometry czy przyrządy takie jak ciśnieniomierz. Dostępne są także charakterystyczne wagi dla niemowląt, jak również przyrządy wielofunkcyjne, określające różne parametry równocześnie.

Apteczka
Apteczka () należy do przedmiotów, które muszą znajdować się w każdym mieszkaniu i miejscu publicznym, przykładowo w zakładzie pracy. Elementy, które znajdują się w standardowej apteczce służą do udzielania podstawowej pomocy w przypadku różnych wypadków Podstawowym produktem, stanowiącym zawartość apteczki, są różnorodne opatrunki, między innymi plaster i bandaże. Mogą się tam także znajdować takie akcesoria jak przykładowo chusta do opatrunków czy szyna do unieruchamiania uszkodzonej kończyny. Zawartość niektórych typów apteczek jest konkretnie określona i nakazana. Przykładem są apteczki zakładowe i samochodowe - czarmed.pl/sklep/10-apteczki-zakladowe. W przypadku apteczek turystycznych zawartość jest różna, zabiera się bowiem przedmioty mogące się przydać w danym terenie.

Sprzęt rehabilitacyjny
Rehabilitacja to proces, niejednokrotnie długotrwały, który ma na celu odzyskanie zdrowia i kondycji przez danego pacjenta. Zależnie od typu uszkodzenia wykorzystuje się rozmaite metody rehabilitacji. Często konieczny jest do tego odpowiedni sprzęt. W wielu przypadkach są to kule, wózki inwalidzkie lub laski. W przypadku wad u najmłodszych wykorzystuje się przykładowo poduszki i szelki ortopedyczne. Stosuje się również rozmaite akcesoria do masażu i naświetlania, takie jak lampy medyczne. Do rehabilitacji ruchowej potrzebny jest często cały zestaw akcesoriów w postaci różnej wielkości piłek, mat i profesjonalnych narzędzi.

Tags: masaże, akcesoria, apteki, wagi, sklepy, Rehabilitacja