Z czego wykonuje się fronty mebli kuchennych oraz co może od tego zależeć?

Posted on 12/10/2020 9:59am

Jeżeli zamierzamy zrobić odnowienie kuchni, to przed rozpoczęciem czynności należałoby zaplanować, jakiego rodzaju meble będziemy chcieli w tamtym miejscu mieć. To istotne, ponieważ nawet materiały, z jakich są one wykonane mogą mieć wpływ na styl takiego pomieszczenia.


Przykładowo fronty regałów mogłyby zostać wyprodukowane z drewna, płyty MDF lub mogłyby być fornirowane.
rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Te drewniane są naturalnie najszlachetniejsze. Mogą być wyprodukowane z wielu różnych rodzajów drewna i mogą być barwione na jakikolwiek odcień.czytaj dalej trawertyn tynk dekoracyjny trawertyn tynk dekoracyjnyNajpopularniejszym gatunkiem drewna jest dębina, ale zazwyczaj do produkcji frontów na meble kuchenne wykorzystuje się takie drewno jak olcha, buk czy jawor. Fronty fornirowane to nieco prostsza odmiana tych drewnianych. Wytwarza się je np. z płyty wiórowej albo płyty MDF, która jest pokrywana warstwą naturalnego drewna. To właśnie fornir, jaki posiada grubość 0,5-0,8 mm. Tak jak w przypadku mebli z drewna, zewnętrzna warstwa pokrywana jest lakierem. Płyta MDF to z kolei surowiec wykonany ze zmielonego na pył drewna. Taką płytę można by np. frezować, przez co uzyskuje się ciekawe dekoracyjne wzory.


pościel
Author: Artdecor24.pl
Source: ArtDecor24.pl


Kiedy z pomocą jakiegoś fachowca wybierzemy już odpowiadający nam materiał, powinniśmy także dobrać pożądane rodzaje szafek stojących i wiszących. Jeżeli posiadamy zmywarkę, to musimy to uwzględnić właśnie na tym etapie, ponieważ ma to wpływ na liczbę i ewentualnie rozmiar mebli stojących.
W wielu wypadkach, szczególnie jeśli kuchnia jest stosunkowo niewielka, powinniśmy zamówić meble kuchenne wyprodukowane na konkretny wymiar.

Ekscytuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego postu - on także jest godny zainteresowania.

Podwyższy to min. ich ergonomię.

Tags: remont, moc, funkcjonalność, interes, charakter