W jaki sposób wygodnie, stylowo i funkcjonalnie urządzić wnętrze swojego salonu, jak dopasować meble i jak je poustawiać.

Posted on 13/10/2019 2:30pm

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, w nim się odpoczywa i relaksuje, może również służyć jako pokój rodzinnych i towarzyskich uroczystości. Z tego też powodu powinno się przypilnować tego, aby był bardzo dobrze urządzony, wygodnie, funkcjonalnie i co oczywiste w odpowiednim stylu. Pomysłów na urządzanie salonów jest bardzo dużo, tak samo jak najróżniejszych dodatków i mebli, którymi można się wspomóc. Coraz więcej osób decyduje się na złączenie części wypoczynkowej z kuchnią, w ten sposób dostaje się ogromną przestrzeń, jaką można w ciekawy sposób zaaranżować.

szafka pod rtv
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Jak możemy meblować nasz pokój dzienny?Podczas meblowania salonu pamiętać również trzeba o projekcie oświetlenia. Raczej nie należy poprzestawać na jednym żyrandolu przy suficie, raczej można iść w kierunku niedużych, niezależnych źródeł światła, które będą oświetlać wybrane części pomieszczenia. Dzięki temu niewielkim nakładem można otrzymać niezwykle ciekawe efekty, gdyż odpowiednio dobrane światła jest także doskonałą dekoracją.

Kilka słów o interesujących meblach do pokoju dziennego

Salon bez mebli na pewno by był pusty i niezbyt funkcjonalny. Jednym z podstawowych mebli w salonie jest wygodna sofa, na której da się usiąść podczas oglądaniu telewizji albo rodzinnym spotkaniu. Na pewno się przydadzą również fotele, bo czasem sofa będzie zbyt mała na ilość gości, a poza tym fotel można jeśli zajdzie potrzeba przenieść w dowolne miejsce.

urządzenia RTV
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com
Koniecznym elementem wyposażenia salonów jest również kominek, w zimie potrafi stworzyć świetny klimat, a dodatkowo wykorzystać go można do ogrzewania wnętrza domu. No i na koniec zostaje mebel dla wielu najważniejszy, to znaczy duży, płaski telewizor - to właśnie on w wielu rodzinach pełni rolę centrum rozrywki w domu. Telewizor można powiesić na ścianie w specjalnym uchwycie, ale dużą popularnością cieszą się również nowoczesne, stylowe stoliki RTV. Duża część zestawów mebli do salonu zawiera także jakąś wersję stolika, więc warto podczas meblowania od razu o nim też pomyśleć.

Tags: dekoracja, ciekawy, dobrany