Przyjęcie dla przyjaciół - w ogrodzie czy też w domu ze smacznymi potrawami

Posted on 18/03/2022 11:12am

Zapraszając znajomych do swojego mieszkania nie wolno zapomnieć o podaniu pysznego posiłku i drinków. Towarzystwo na pewno lepiej będzie się bawić jeżeli rozmowie będą towarzyszyły przekąski. Jeśli nie mamy zbyt wielkiego talentu do gotowania możemy skorzystać ze stron w Internecie z przepisami.

W domu czy w ogrodzie?

Przygotowując spotkanie z najbliższymi należy wziąć pod uwagę kulinarne preferencje gości. Dużym nietaktem będzie przygotowanie tylko takich dań, których odwiedzający nie może zjeść na przykład z powodu alergii. Dobrze jest uprzednio dowiedzieć się czego nie chcą oświetlenie (zobacz przenieś mnie do strony) nie mogą jeść nasi znajomi bądź czy możemy proponować im alkoholowe drinki. Zimą i późną jesienią nie mamy zbyt dużego wyboru co do miejsca przyjęcia gości, bowiem na zewnątrz panują ujemne temperatury. Latem i wiosną mamy duże pole do popisu. Możemy ugościć znajomych w mieszkaniu, na balkonie czy też w ogrodzie. Warto zainwestować w porządnego grilla żeby móc się cieszyć pysznymi posiłkami na świeżym powietrzu.Przyjęcia na łonie natury

wyśmienita sałatka do grilla
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Grillowanie jest jedną ze zdrowszych form przygotowywania posiłków. Produkty nie są nasączone tłuszczem z patelni, ani nie będą pozbawiane wielu wartościowych substancji jak w przypadku wysokotemperaturowego gotowania. Jedyną wadą tego sposobu przyrządzania posiłku jest dym, który w przypadku grilla węglowego czasami może dać we znaki i za mocno zmieniać zapach potraw. Aby posiłek nie był zbyt tłusty i ciężki możemy ubarwić posiłek innymi daniami. Sałatka do grilla ze świeżych warzyw będzie doskonałym sposobem by zrównoważyć posiłek. Także grillowane owoce można przyrządzić tak, żeby później zaserwować je w formie deseru. Z grillowanych warzyw może zostać stworzona pyszna i aromatyczna sałatka do grilla.

Gdy nie ma ładnej pogody

Jeśli nie mamy szansy by zaprosić bliskich do ogrodu z powodu warunków atmosferycznych lub dlatego, że przebywamy w centrum, możemy tak samo apetycznie przyjąć gości w domu. Makaron ze szparagami (kliknij i czytaj dalej), zupa-krem, lub domowa pizza będą świetnymi potrawami na późne zimowe przyjęcia. Jeśli wolimy nie podawać ciepłych i czasem pracochłonnych potraw możemy zrobić łatwe i szybkie przekąski. Znajomi na pewno będą zadowoleni z sałatek żyrandole (pod tym linkiem) mini kanapek.

Każdy posiłek to świetna szansa aby pokazać talenty kulinarne i spędzić chwilę w ulubionym towarzystwie znajomych. Przygotowując imprezę warto o tym pamiętać i również zachęcić pozostałych do pomocy. Wspólne gotowanie to doskonała rozrywka dla osób w każdym wieku.

Tags: drinki, smak, pizza, posiłki