Pokale do piwa

Posted on 03/01/2022 10:26am

Napój chmielowy to jeden z bardzo chętnie i najczęściej wypijanych napojów procentowych, cieszących się sporą powszechnością na całym świecie. Każdy smakosz piwa ma swoje ulubione odmiany i gatunki. Jedni piją mocne piwa, inni decydują się na subtelniejsze, z większym lub mniejszym smaczkiem goryczki, piwa jasne bądź ciemne, w końcu popularne słodziutkie piwa smakowe czy napoje piwne typu radler.


Kufle do piwa
Source: garneczki.pl

Możliwości jest istotnie bardzo dużo. Schłodzonym piwem z miłą chęcią orzeźwiamy się w upalne, letnie dni lub ogrzewamy grzańcem w zimowe wieczory. Bez względu na to, jaki wariant wybieramy, musimy pamiętać o stosownym sposobie serwowania piwa. Niezbędnym wyposażeniem domowego barku są, więc kufle i pokale do piwa. W tym przypadku również mamy wiele opcji, najważniejsze jest jednakże to, aby pamiętać, że należy wystrzegać się naczyń mocno rozszerzających się ku górze, w których piwo bardziej zatraca bukiet i szybciej opada pianka.

W pubach, klubach i karczmach piwo zwykle serwowane jest w szklanych kuflach – z uszkiem lub bez (chociaż według co poniektórych koneserów te drugie to już szklanki do piwa, przede wszystkim zalecane do piw pszenicznych, które przed podaniem najlepiej zwilżyć chłodną wodą, by łatwiej się nalewało). Szklane kufle mogą być wyprodukowane z grubego, tłoczonego szkła lub z niegrubego, dostępne są w różnych pojemnościach, przeważnie 0,33 l, 0,5 l i 1,0 l (w naszym kraju nieustannie mniej popularna jest angielska pinta).

Jeśli w znajdującym się tutaj wpisie nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (http://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/halloween-brownie/) jeszcze jeden tekst.

Porządne uszy nie tylko ulepszają wygodę konsumowania piwa, ale też powodują, że kufel jest wyjątkowo funkcjonalny w trakcie wznoszenia toastów. Smakosze piwa nierzadko wybierają też kufle drewniane, a czasami nawet metalowe. Do wonnego grzanego piwa najlepiej sprawdzą się grube kufle kamionkowe i kufle ceramiczne.

Piwo nieraz serwowane jest też w delikatniejszych, gustownych pokalach. Pokal jest charakterystycznym typem szklanego naczynia w kształcie kielicha na nóżce. Pokale do piwa nadają się także do podawania słodziutkich koktajli czy co poniektórych napojów wyskokowych. Równie dobrze pasować będą do napojów piwnych wykonywanych na bazie lemoniady. Występują w mniejszych pojemnościach – 0,2 l, 0,33 l i 0,5 l. Co poniektóre gatunki piwa wymagają szczególnej oprawy – mniej standardowych szklanek lub kieliszków rodzaju snifter (koniakówki) czy tulipan. Choć pośród piwoszy obowiązują konkretne zasady dotyczące utartych metod serwowania określonych piw, w rzeczywistości wiele zależy również od poszczególnych preferencji i przyzwyczajeń. Dla co poniektórych niezastąpione ciągle pozostaną tradycyjne i ponadczasowe kufle do piwa .

Kufle i pokale są idealnym pomysłem na prezent dla prawdziwych piwoszy – i to na przeróżne okoliczności. Sporą popularnością cieszą się piwne zestawy dla fanów piłki nożnej czy zabawne kufle z nadrukiem. To częsty wybór na świętowanie osiemnastych urodzin, wieczór kawalerski czy obronę pracy magisterskiej. Bez względu na okazję, pamiętać trzeba, że ukochany trunek za każdym razem smakuje najlepiej w doborowym towarzystwie.

Author: A.Z.