Oryginalne dekoracje na ścianę w mieszkaniu

Posted on 17/10/2019 10:42am

Urządzanie całego domu to nie tylko wielka i kosztowna inwestycja, która wymaga sporo wysiłku oraz czasu, ale także ciekawe zajęcie. Wielu ludzi swoją zabawę z profesjonalnym dekoratorstwem zaczęło właśnie od pomysłów we własnym domu. Aranżacja pomieszczeń wymaga od nas nie tylko sporej wiedzy, ale także twórczego myślenia i zmysłu artystycznego. To również trochę psychologii, gdyż każde wnętrze powinno zostać dobrane do charakteru domownika.
Wielkie pole do popisu dla niejednego dekoratora to ściany. Pozornie, są to jedynie elementy konstrukcyjne naszego mieszkania.
malarz maluje ścianę
Author: felicito rustique
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej ich dekoracja to jedynie wybór odpowiedniego koloru farby. A przecież te elementy stwarzają dużo możliwości, zarówno w obszarze dekoracji, jak i odpowiedniej organizacji powierzchni w naszym domu.Zacznijmy od malowania. Jednokolorowa ściana to klasyka. Jeśli chcemy osiągnąć niebanalny rezultat, możemy użyć kilka podobnych odcieni, lub wręcz przeciwnie- kontrastujących barw. Ostatnio bardzo modne są szablony na ściany, które umożliwiają nam zrobienie wyjątkowych dekoracji w naszych pomieszczeniach. Pomału powracają do mody fototapety do salonu. Jeszcze jakiś czas temu funkcjonowały w zbiorowej świadomości jako symbol bezguścia. Tymczasem, wielu specjalistów od wnętrz proponuje właśnie tego typu rozwiązanie swoim klientom. Naturalnie, obecne fotografie są dużo lepszej jakości, niż te, którymi ozdabialiśmy nasze mieszkania w początkach lat 90.

drewniana rama na obraz
Author: hom26
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle interesującym rozwiązaniem, które idealnie będzie pasowało do naszego pokoju gościnnego albo sypialni, są zdjęcia na ścianie. Możemy zakryć całą jej powierzchnię naszymi ukochanymi fotografiami lub stworzyć z nich pewien kształt, na przykład serce. Ramy drewniane idealnie zaakcentują wyjątkowy urok pamiątkowych fotografii naszych przodków. Nie koncentrujmy całej uwagi tylko na ścianach w salonie. Inne pomieszczenia także zasługują na naszą uwagę. Bardzo często stosujemy fototapety do łazienki. Jest to z pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że nasza łazienka zamieni się w tropikalny las albo egzotyczną plażę.
 


Tags: farby, ściany