Od czego należy zacząć remont mieszkanka?

Posted on 04/08/2022 8:46am

Bez względu na zakres prac, remont zawsze kojarzy nam się z małym "trzęsieniem ziemi". Radzimy, w jaki sposób odpowiednio przyszykować się do remontu.


Tak w mieszkaniu wiekowym, w jakim będziemy realizować gruntowny remont bądź je wyłącznie odświeżać, jak również w nowiuteńkim, nabytym w surowym stanie, sprawą podstawową będzie plan oraz zakres robót remontowych.


Co pragniemy zrobić, jak dalece posunąć się z robotami, czego nastręcza stan mieszkanka (Czy burzymy bądź przesuwamy mury, czy wyłącznie je odświeżamy? Wymieniamy drzwi oraz okna? Kładziemy nowiuteńką posadzkę czy może aktualna nastręcza wyłącznie niedużych napraw jak też odnowienia? Czy nieodzowny nam będzie malarz czy może samodzielnie odremontujemy swe mieszkanko?).


pokój
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com


możliwości
Author: Pat Strosahl
Source: http://www.flickr.com


salon
Author: Black Red White
Source: Black Red White


Można wszystko wymyślić samodzielnie albo skorzystać z rad architekta. Ów ostatni wariant, aczkolwiek bardziej kosztowny, daje ogromniejsze prawdopodobieństwo, że nasze potrzeby będą lepiej zaspokojone (projekt winien brać w rachubę nasz styl życia, upodobania) itd. Następny krok to kosztorys oraz zgromadzenie potrzebnych środków finansowych. Należy brać pod uwagę, że kosztorys jest wyłącznie wstępnym obliczeniem, dlatego że zazwyczaj budżet i tak będzie przekroczony (czy też remont niekompletny). Dobrze zatem przyszykować się na taką możliwość a także mieć pewien zapas pieniążków. Jeśli nie mamy odłożonych pieniążków, można się ewentualnie wspomóc kredytem na remont bądź dodatkową ofertą pewnych marketów budowlanych, jakie oferują wewnętrzne karty kredytowe i pożyczki krótko - jak też długoterminowe.
Wytyczamy porządek robót a również wnętrz, jakie zamyślamy odnowić. Jako pierwsze realizujemy prace najcięższe: wyburzanie murów, wymiana (wymiana drzwi wejściowych) kaloryferów jak też drzwi. Później przygotowujemy ściany do malowania.

Tags: praca, drzwi, części, sposób