O czym powinno się wiedzieć o montażu drzwi wewnętrznych i zewnętrznych?

Posted on 20/04/2019 2:30am

Drzwi są niezwykle istotnym elementem każdego domu. W zależności od ich lokalizacji, zmienia się ich rola, a co z tym związane wygląd i materiał, z którego są wykonane. Drzwi zewnętrzne, prowadzące do wnętrza domu, muszą być najbardziej wytrzymałe ze wszystkich. Ogromnie istotną rolę pełnią tu zamki jak również różnorodne zabezpieczenia przed włamaniem. Z tego powodu takie są zrobione z grubych, wytrzymałych materiałów.

drzwi Invado
Drzwi wewnętrzne natomiast najczęściej nie muszą być aż tak zabezpieczone. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją starają się, by ich produkty gwarantowały bezpieczeństwo mieszkańcom przy jednoczesnym spełnianiu potrzeb estetycznych. Kolejnym typem będą drzwi znajdujące się nie w miejscach zamieszkania, a w budynkach publicznych. Drzwi pasujące do witryny sklepowej czy innego miejsca będą musiały automatycznie spełniać zupełnie inne wymogi. Widać to bardzo wyraźnie w przypadku takich punktów jak banki czy kantory, gdzie zagrożenie włamaniem jest zwiększone. W tego rodzaju punktach każda część budynku musi posiadać dużą liczbę środków zabezpieczających.

Przygotowania do wstawiania drzwi
Montaż drzwi nie musi być procesem skomplikowanym. Poziom trudności uzależniony będzie przede wszystkim od umiejscowienia, a co za tym idzie – od modelu towaru. Istnieje bowiem parę typów drzwi, jak również wiele tworzyw, z których będą zrobione. Będą to takie tworzywa jak drewno, a wykorzystuje się różne jego odmianyużywa się różnych gatunków, tworzywa sztuczne oraz stopy metali. Ważne jest by ustalić wcześniej, w którą stronę drzwi mają się otwierać. Do wprawienia drzwi można wezwać fachowca lub wynająć firmę. Można także zrobić to na własną rękę. W tej drugiej sytuacji należy zgromadzić odpowiednie środki i przyrządy, do których zalicza się listwy przypodłogowe producenta Invado, a także pozyskać wiadomości w tym zakresie.

Drzwi D’artagnan Solei
Author: INVADO
Source: INVADO
Montaż
Głównym elementem są ościeżnice. To właśnie ościeżnica jest tą montowaną częścią. W pierwszej kolejności trzeba połączyć ze sobą jej części. Po umieszczeniu ościeżnicy (np. tej): we wcześniej przygotowanym otworze, mocuje się ją przy użyciu kotw. Trzeba pamiętać o elementach, mających za zadanie tłumić niepożądane dźwięki. W następnej kolejności uszczelnia się przy użyciu pianki montażowej. Innym etapem jest mocowanie zawiasów. Istotnym elementem są również listwy przypodłogowe drewniane lub z innych materiałów.

Tags: drewno, montaż, drzwi, zamki, tworzywa