Niedoskonałość wzroku – stosowane obecnie metody korekcji

Posted on 12/10/2019 1:47pm

Wady wzroku są aktualnie coraz bardziej powszechne. Liczba osób, które muszą nosić okulary bądź soczewki kontaktowe cały czas się powiększa. Do występujących najczęściej wad należy krótkowzroczność. Osoby, które chcą pozbyć się tej wady i tym samym przestać nosić okulary mogą na chwilę obecną skorzystać z laserowych zabiegów, które likwidują wady wzroku.


badanie wzroku
Author: Jay Tamboli
Source: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą używaną na świecie już od naprawdę długiego czasu, jest ona wykorzystywana także na terenie naszego kraju. Laserowa korekcja wad wzroku pozwala osiągnąć efekt całkowitego usunięcia wady, po zabiegu pacjenci odzyskują ostrość widzenia, używanie okularów korygujących wadę wzroku bądź szkieł kontaktowych nie jest już konieczne. Zabieg korekty wad wzroku z wykorzystaniem lasera wykonywany jest po podaniu pacjentowi znieczulenia o charakterze miejscowym. Do zabiegu stosowane są naprawdę precyzyjne lasery i najróżniejsze metody. W zależności od wykorzystanej metody efekty zabiegu zobaczyć można albo niemal natychmiast po skończeniu zabiegu, albo po pewnym czasie. Korekcję wad wzroku z użyciem lasera można przeprowadzić u pacjentów , którzy ukończyli dwudziesty rok życia - bezpieczna laserowa korekcja wad wzroku. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, cukrzyca i okres karmienia piersią. Zabiegów nie przeprowadza się także u osób, którym wszczepiono rozrusznik serca. Laserowa korekcja wad wzroku zapewnia naprawdę doskonałe efekty i pozwala cieszyć się ponownie brakiem okularów lub koniecznością zakładania tych, których szkła korekcyjne są dużo słabsze. Dla osób borykających się z dużą wadą jest to naprawdę wielkie ułatwienie.


zbadaj wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Innym sposobem korygowania wad wzroku jest ortokorekcja. Terminem ortokorekcja nazywa się korygowanie wad wzroku w sposób zupełnie nieoperacyjny. Jest to popularne noszenie soczewek korekcyjnych, które zawsze dobierane są do wady przez lekarza posiadającego specjalizację z okulistyki. Soczewki korekcyjne stosowane są zarówno osoby zmagające się z krótko-, jak i dalekowzrocznością. W obu wypadkach noszenie soczewek gwarantuje komfort widzenia. Należy jednak wiedzieć, że soczewki korekcyjne nigdy nie sprawią, że wada ustąpi. Osoby, które muszą noszą okulary powinny więc liczyć się z tym, że będą nosić je do końca życia. Chyba że postawią na skuteczne laserowe leczenie wady.

Tags: okulary, Soczewki, znieczulenie