Kuchenne rewolucje czyli formy silikonowe do pieczenia. Czy jest dobrze je wykorzystać?

Posted on 24/09/2021 7:16am

Formy silikonowe. Już jakiś czas temu trwale zrewolucjonizowały rynek kulinarny. Gdy na nie spojrzeć przypominają kauczuk, jednak powstały z giętkiego i elastycznego silikonu. Gdzie tkwi różnica? Rozgrzana guma wydziela brzydki zapach, za to silikon jest bezwonny. Udowodnione zostało iż jest bezpieczny dla zdrowia, gdyż nie wchodzi w reakcje chemiczne ze związkami zawartymi w żywności.
piernikowe ciastko
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Formy silikonowe przewyższają blachy, naczynia ceramiczne lub szklane formy ponieważ wykazują większą wszechstronność tym samym mając więcej zastosowań. Silikonowa forma do pieczenia znajdzie zastosowanie w każdej kuchni i przy każdej okazji. Gdy chcemy upiec tort - (http://tort-artystyczny.pl/torty-na-zamowienie/) urodzinowy wyśmienicie sprawdzi się tortownica silikonowa, gdyż wypiek szybko i z łatwością odejdzie od formy, nie tracąc kształtu. Natomiast duża forma o wyglądzie kwiatu róży, napełniona galaretką z truskawkami stanie się pysznym deserem na dziecięcym przyjęciu. Formy (rewolucja w kuchni) tworzone są w bardzo różnych kształtach, stąd też przygotujemy wypieki w kształcie misia, serduszka czy auta. W ostatnim czasie bardzo modne i korzystne dla naszego zdrowia stało się własnoręczne pieczenie chleba. Formy do pieczenia chleba pozwalają nam cieszyć się smakiem i aromatem wypieku. Bywają modele wyposażone są w bardzo pomocną obręcz, zapewniającą stabilną krawędź formy.

Zainteresowany tematem? Poczytaj o tym znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (https://www.hurtplus.pl/papierosy-c-243_1.html), który przeniesie Cię na stronę! Zapraszamy!

Dzięki temu rozwiązaniu wypieki nie deformują się.
W przeciwieństwie do blach, ceramiki i szkła, silikonowe foremki na ogół posiadają wyszukane kształty i fantastyczne barwy, mogą przez to stanowić interesujący, zabawny element dekoracyjny naszej kuchni. Formy silikonowe są uniwersalne, doskonale nadają się do niskich jak i wysokich temperatur – wytrzymują od -60oC do +230oC . Są odporne na tzw. szok termiczny. Wytrzymują gwałtowne zmiany temperatur (po wyjęciu z zamrażalnika można ulokować formę od razu w piekarniku). Z tego powodu często stosowane są do domowej produkcji kostek lodu, które wyglądają zjawiskowo, ponadto forma jest wielokrotnego użytku. Z powodzeniem nadają się do piekarników, lodówek, kuchenek mikrofalowych jak również mycia w zmywarkach. Przechowywane w pudełkach, szafkach kuchennych, zwinięte – błyskawicznie odzyskują swój kształt. Będą więc mile widziane w niewielkich kuchniach.

Tags: wypieki, Formy silikonowe