Kredens w rustykalnym stylu – jakie powinien posiadać cechy?

Posted on 15/10/2019 6:59am

Moda na ludowe składniki we współczesności wciąż trwa. Stąd też mnóstwo osób marzy, by w ich mieszkaniu znalazły się odpowiednie meble, jakie dodadzą wnętrzu oryginalnego charakteru.
Najpopularniejszy mebel w wiejskim charakterze, jaki występuje raz za razem w domu czy mieszkaniach to kredens. Powinien być stworzony z drewna – prawdziwego, a nie sklejki. Wiele lat temu kredensy w domach naszych babć oraz prababć malowane były na odcień biały i takie można spotkać najczęściej w sklepach. Kiedyś wiejski kredens zabarwiony był nierzadko olejną farbą, na większości robił wrażenie i do teraz większość osób wspomina, jak dobrze wyglądał. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź link kredens. Dlatego osoby, które lubią design rustykalny, malują całe umeblowanie na biało i próbują trochę je postarzyć – dołączają przetarcia, jakie od razu nadają meblom kilka lat więcej. Wybieranie właśnie takich mebli to dążenie do powrotu do wspaniałych lat dziecięcych, gdy można było spędzać czas w tradycyjnej, ludowej kuchni razem z babcią czy dziadkiem.


Miłośnicy ludowego designu lubią przerabiać nowoczesne meble. Dzięki temu wywierają one wrażenie, że są przetransportowane bezpośrednio ze wsi bądź zdjęto je z zakurzonego strychu (czytaj jak urządzić salon). Niektórzy lubią grzebać się w nietypowych sklepach z antykami. Tego typu kredens w rustykalnym stylu z pewnością zrobi ogromne wrażenie – trzeba jednak uważać podczas jego przekształcania. Proces postarzania umeblowania nie jest łatwym zadaniem i bardzo szybko można meble oszpecić.


Zielona herbata
Author: Panda Tea
Source: http://www.flickr.com
Jaki musi być perfekcyjny kredens w rustykalnym stylu? Nie musi być w białym kolorze. Można pozostawić mebel w typowym odcieniu drewna, a więc go nie malować. Warto w środku poustawiać delikatne figurki i inne bibeloty, jakie podkreślą jego charakter. Design ludowy może być niezwykle piękny, trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzać.


Styl ludowy ma grono swoich wielbicieli. Nic w tym dziwnego, ponieważ przypomina beztroską wieś oraz swojski nastrój. Dom urządzony w tym stylu może robić wrażenie na gościach. Trzeba jednak pilnować, by wszystkie meble były dopasowane.

Tags: ozdoby, styl, wygląd, prezent, elementy