Każdy jest świadom tego, że by zdrowo żyć, musimy się dobrze wysypiać

Posted on 01/12/2022 8:45am

Dobrze dobrany materac oraz wystarczająco szerokie łóżko wydają się być w dużej mirze zapewnieniem dobrego snu i dobrego życia.


Lekarze trąbią na alarm, że w XXI wieku większość ludzi ma kłopoty ze snem.
design
Author: George Rex
Source: http://www.flickr.com


łóżko sosnowe
Author: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com


To w fatalnych konsekwencjach przekłada się na jakość życia, gdyż mamy problemy z myśleniem i zazwyczaj bywamy rozdrażnieni. Dlatego ważne jest, by prawidłowo przygotować się do SPAnia. Powinniśmy przewietrzyć sypialnię, zasłonić rolety i kupić dobre łóżko. Jeżeli planujemy przeprowadzkę do nowego mieszkania i czeka nas zakup wszystkich mebli, to mądrze będzie wybrać sosnę. Z jakiego powodu? Jest ona dość tania, bo rośnie w naszych lasach, oraz szybko wytwarza się z niej meble. Prócz tego jej jasny odcień pasuje do wszystkiego i dodatkowo rozjaśni nawet mroczny pokój, którego okna skierowane są na północ. Łóżko sosnowe będzie zatem świetnie pasować do pokoju maluchów i do sypialni rodziców. Będzie miało po prostu rzecz jasna inną szerokość. Berbeciom wystarczy zapewne łóżko, którego szerokość będzie miała około 100 cm. Rodzicom na pewno przyda się coś większego. Wymarzone małżeńskie łoże powinno mieć przynajmniej 160 cm szerokości. Nie zapominajmy, że łóżka bez trudności da się zamówić w internecie. Przyjadą do nas w wielkich kartonach, dostarczonych przez kuriera. Będziemy musieli je samodzielnie złożyć, ale nie powinno to stanowić żadnego problemu.
Może nawet okazać się pewnego rodzaju zabawą dla naszych dzieci, jeśli zaprosimy je do wspólnej pracy. Pamiętajmy, żeby wybrać łóżka lakierowane — będą wyglądały ładniej.

Tags: mieszkania, SPA, noc