Jakie mamy rodzaje fototapet i jak wybrać taką, żeby pasowała do danego typu pomieszczenia?

Posted on 18/05/2022 7:54am

Wciąż bardziej modne są fototapety, można je spotkać w wielu mieszkaniach. Przy wybieraniu fototapety warto pomyśleć o dobraniu właściwego wzoru, liczy się przecież dobry pomysł i wysoka jakość. Na co więc zwrócić uwagę przed zakupem, by wybrana przez nas fototapeta okazała się trafiona w dziesiątkę?


Motywy fototapet są całkiem różne, co najważniejsze poza standardowymi wzorami dostępne są również oryginale wersje, przykładowo kolaże, które przedstawiają najbardziej znane stolice lub czarno-białe fotografie. Fototapeta to świetny pomysł na zagospodarowanie ścian, możemy je w związku z tym wymyślić z wyobraźnią, pasją albo zapełnić wspomnieniami. Niesamowicie interesująca jest możliwość zrobienia fototapety z własnych zdjęć, nie potrzeba do tego wielkich formatów. Znawcy podpowiedzą, że wystarczą zdjęcia wykonane aparatem, który ma więcej niż dwanaście pikseli i dobrą optykę.

fototapeta tower bridge
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Takie fotografie są w ten sposób obrabiane, aby nie było widać nawet najmniejszych pikseli - . Dobre firmy, które profesjonalnie zajmują się robieniem takich fototapet, są w stanie dopasować wzór do konkretnego wnętrza. Tak więc, w zależności od tego, jakie wnętrze chcielibyśmy zaaranżować można mieć piękne fototapety do salonu, kuchni czy sypialni. W sklepach dostępne są trzy najpopularniejsze rodzaje fototapet, to znaczy foliowa, lateksowa i winylowa. Takie trzy typy odnoszą się do różnego podłoża. Różna będzie także cena, zastosowanie oraz trwałość. Powinniśmy jednocześnie wiedzieć, iż fototapety wykonywane są ekologicznymi farbami na różnych materiałach, to więc właśnie typ podłoża, na którym została wydrukowana fototapeta różnicuje jakość jak i cenę.


Dostępne są też wspomniane wcześniej fototapety foliowe - Jest to rodzaj samoprzylepnej fototapety, która drukowana jest na poliestrze. Z wyglądu przypomina rodzaj ściennej naklejki, poza tym jest to najtańsza i najbardziej popularna opcja. Jakość tego typu fototapety zależy od wyboru folii oraz farby drukarskiej.

Jeśli chcesz uzyskać nie mniej ciekawe informacje na omawiany wątek, to przenieś się do serwisu (http://domymax.pl/category/informacje-biezace/), który zawiera wartościowe wiadomości w odniesieniu do podnoszonego zagadnienia.

Stosuj się ją do naklejania na gładsze nawierzchnie, dlatego też jest całkiem dobra do przyklejania na meblach, drzwiach albo szybach. Jest świetna do pokoi dziecięcych. Łatwo się ją zdejmuje, dlatego jeśli tylko mamy ochotę możemy ją odkleić, aby nakleić w inne miejsce.

Tags: meble, Wnętrza, salon, zdjęcia, fotografie, fototapeta