Jak urządzić wąski i nieduży pokój by nie przytłaczał lecz był punktem do miłego odpoczynku.

Posted on 25/09/2018 7:23am

Salon jest wizytówką wszelkiego domu. To właśnie tu najchętniej relaksujemy się i spędzamy chwile w gronie najbliższych. Prawidłowe urządzenie pokoju o dużym metrażu bywa łatwiejszym zadaniem aniżeli urządzenie małego. Niezależnie od tego, ile metrów posiadamy do dyspozycji, pokój dzienny winien być pomieszczeniem reprezentacyjnym i jasnym. I jak urządzić wąski pokój? Nieduże pokoju powinny być niezwykle mądrze urządzone, tak by rezydowanie w nich było wygodne i funkcjonalne. Meble do małego pokoju mają wielkie znaczenie. Niższe meble powodują, że pokój staje się optycznie wyższe.


Author: Post Memes
Source: http://www.flickr.com
Meble o takiej samej wysokości optycznie porządkują obszar a także poszerzają perspektywę. Szeroki i wysoki regał można ustawić przy krótszej ścianie, dzięki czemu salon będzie miał lepsze proporcje. Do małego pokoju trzeba wybrać wielofunkcyjne i składane meble na przykład stolik z szufladkami czy pufy ze schowkami. W ów sposób mamy możność zaoszczędzenia trochę miejsca. Stół, z racji tego, że jest to mebel (https://www.meblemagnat.pl/szafki-nocne-drewniane-sosnowe) konieczny, powinien być w każdym, nawet malutkim mieszkaniu. Doskonały przykład: .

W przypadku niedużych możliwości aranżacyjnych można wybrać wzory składane czy też wybrać stolik kawowy. Podaż osiągalnych stolików na aktualnym rynku jest bardzo duża, dzięki czemu bez problemu dobierzemy mebel (https://www.meblemagnat.pl/szuflady-pod-lozko) odpowiedni do każdego wnętrza. Drzwi i podłogi nie powinny przyciągać naszego wzroku. Warto zdecydować się na gładkie modele. Dodatkowo drzwi z przeszkleniami optycznie dodadzą przestrzeni. Jasne barwy ścian w salonie optycznie powiększą go, a również dodadzą wrażenia czystości i przejrzystości. Lecz nie wszystkie kolory sprawią, że efekt taki osiągniemy.


meble systemowe
Author: ABRA
Source: ABRA
Ciepłe jasne kolory, takie jak żółć, mogą spowodować zupełnie odwrotny efekt. Urządzając nieduży pokój, warto rozważyć zimne kolory takie jak szarości, błękity i oczywiście ponadczasową biel. Lampy wiszące przeważnie proponowane są do dużych pokoi. Do małego pokoju korzystniej wybrać lampy z kloszami otwartymi do góry. Światło padające skierowane na sufit optycznie podwyższy go. Planując oświetlenie zapamiętajmy, iż małe pomieszczenia nie akceptują chaosu i urozmaiceń. Z tego powodu wszystkie lampy znajdujące się w salonie winny być utrzymane w tym samym stylu.

Tags: światło, salon, stolik