Herbata ziołowa zrobiona z pokrzywy oraz jej niezwykłe działanie

Posted on 12/12/2020 7:44pm

Pokrzywa zawiera niezmiernie wiele drogocennych witamin, takich jak witamina C, i także kwas foliowy, żelazo bądź wapń. Oczywiście to wyłącznie nieco z nich, gdyż jest ich znacznie więcej. Składniki te cudownie wpływają na nasz organizm, regenerują go, wzmacniają i oczyszczają.

pokrzywa
Author: Harry Rose
Source: http://www.flickr.com
Pokrzywa herbata ziołowa perfekcyjnie zapobiega niedokrwistości, jest skuteczna w kurowaniu anemii lub osłabienia, ze względu na wielką zawartość żelaza. Dodatkowo wyciąg z liści pokrzywy świetnie oczyszcza nasz organizm oraz pozwala na pozbycie się toksyn. Ułatwia trawienie i oczyszcza oraz wzmacnia nerki. Pokrzywa wspaniale wzmocni nasz układ odpornościowy, zmniejsza ból stawów oraz mięśni, i także cudownie leczy artretyzm i reumatyzm (więcej wskazówek).

Świetnie oddziałuje również na wątrobę, też w przypadkach zatrucia wątroby. Pokrzywa zapobiega także nowotworom oraz dodaje energii, dzięki nadzwyczaj dużej zawartości krzemu. Zbyt mało krzemu w organizmie może wieść do licznych, poważnych chorób, takich jak na przykład nowotwory, zawał serca czy też udar. Wskazane jest więc systematycznie spożywać napar czy sok ze rześkiej pokrzywy.

Następnymi niezwykłymi właściwościami pokrzywy jest to, że wspomaga terapię alergii, odchudzanie oraz wzmacnia kości.

Zajmujący materiał? Jeżeli tak uważasz, to kliknij tutaj, w serwisie makaroniki warszawa, który w tamtym miejscu znajdziesz, także jest coś wartościowego!

Udowodniono, że pokrzywa działa przeciwalergicznie oraz zmniejsza ślady alergii dzięki składnikom, które funkcjonują przeciwhistaminowo. Pokrzywa zawiera również sekretynę, co wpływa na wyższe odchudzanie poprzez regulację i ułatwienie trawienia. Usuwa również zbytek wody z organizmu i ułatwia pracę nerek. Wapń oraz krzem zawarte w pokrzywie sprawiają, że kości są sporo mocniejsze, w związku z tym picie pokrzywy polecane jest osobom starszym, które zdołają cierpieć na osteoporozę.


herbata ziołowa
Source: pixabay.com
Jak widać, systematyczne picie soków bądź herbat ziołowych z pokrzywy, zdoła doskonale wpłynąć na nasze zdrowie.

Kliknij tutaj - więcej zobaczysz w tekście (https://www.e-herbata.pl/herbaty-czarne-z-dodatkami-c-16.html), który odnajdziesz w tamtym serwisie. To będą inne tego rodzaju materiały, zatem zapewne je też przekonasz się za ciekawe.

Znaczące jest to, że pokrzywa jest zupełnie przyrodnicza, czego nie można rzec o wielu specyfikach albo suplementach diety osiągalnych w sklepach. Pokrzywę wolno zebrać oraz ususzyć osobiście, zaś potem przygotować trafiony napar do popijania.

Tags: witaminy, toksyny, organizm, Składniki, pokrzywa