Funkcjonalne i efektowne dekoracje ścienne

Posted on 13/10/2019 8:05pm

Generalnie od najdawniejszych czasów ludzie próbują zorganizować swoje mieszkania estetycznie i efektownie. W tym celu stosuje się rozmaite elementy ozdobne o zróżnicowanym wykorzystaniu. Istotną częścią urządzania każdego domu lub lokalu jest zaplanowanie wyglądu ścian. To one bowiem w dużeym stopniu świadczą o stylu danego lokalu czy domu. W innowacyjnych, minimalistycznych pomieszczeniach często bywa tak, że ściany utrzymane w jasnych barwach i są puste, co jest jednak częścią konwencji.
obraz
Author: PRAKTIKER
Source: PRAKTIKER
Od jakiegoś czasu ludzie zastanawiali się, w jaki sposób ozdobić ściany efektownie. Jednym ze sposobów, jaki opracowano już długi czas temu, jest umieszczanie na ścianach malowideł. Dzieła znanych mistrzów malarskich czy ich reprodukcje do dzisiaj ozdabiają ściany w wielu domach, a także obiektach publicznych, takich jak na przykład poczekalnie. Oprawianie obrazów - twojagaleria.eu może przebiegać przy wykorzystaniu różnych narzędzi. Obraz może być oprawiony w tradycyjny sposób, a więc w ramę, lub bardziej innowacyjnie, na przykład za pomocą antyramy.
Nowoczesne ozdoby na ściany

Jest dużo metod dekorowania ścian, które należą do innowacyjnych ze względu na rodzaj wykorzystanych tworzyw. Należą do nich przykładowo specjalne naklejki ścienne. Zastępują one wzory na tapetach, które były tak popularne w ostatnich dekadach. Oprócz tego są o wiele łatwiejsze do umieszczenia na ścianie od standardowych tapet. Do takich dekoracji zaliczają się również tak zwane fototapety. Są to obrazy
obraz
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
tworzone ze zdjęcia w wysokiej jakości, o dużych rozmiarach.


Połączenie tradycji z nowoczesnością

Pewnego rodzaju połączeniem standardowych pomysłów z tymi innowacyjnymi są tak zwane zdjęcia na płótnie - twoja-galeria.eu. Jak sama nazwa podpowiada, chodzi o wywoływanie specjalnymi sposobami fotografii na standardowym płótnie. Dzięki temu powstają dekoracje podobne do malowanych, jednak takie same jak zdjęcie, które klienci dostarczają do wyspecjalizowanego punktu. Taki obraz jest o wiele bardziej efektowny od zwykłej wydrukowanej fotografii. Będzie to wspaniała pamiątka rodzinna, która przetrwa długie lata.

Tags: fotografia, ściana, antyrama