Co to jest zdrowa żywność a czym jest żywność ekologiczna?

Posted on 13/05/2022 7:38am

Żywność ekologiczna jest tworzona bez dorzucania nawozów sztucznych i bez pestycydów, przy równoległym zachowaniu żyzności gleby oraz różnorodności biologicznej. Reguły wytwarzania żywności ekologicznej wypisane zostały w rozporządzeniu Rady (EWG) 2092/91 dotyczącym produkcji ekologicznej a także znakowania produktów rolnych. Produkty ekologiczne muszą zyskać odpowiednie certyfikaty unijne. Nie należy mylić terminu „żywność ekologiczna” z pojęciem „zdrowa żywność”. Musisz wiedzieć, że "zdrowa żywność" to pojęcie utworzone do celów komercyjnych.

zdrowe jedzenie
Author: Trevor Ellestad
Source: http://www.flickr.com
Żywność ekologiczna jest bardziej wartościowa niż konwencjonalna - poświadcza to wiele badań naukowych. Owoce i warzywa ekologiczne posiadają mniej pestycydów oraz rakotwórczych metali ciężkich, a więcej witamin niż te typowe.

Żeby odnaleźć zbliżone informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle fascynujące wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

Natomiast ekologiczne mięso zawiera mniej tłuszczu a także więcej białka niż to wywodzące się od zwierząt z ferm przemysłowych. Dowiedz się, jaka jest jeszcze dysproporcja między żywnością ekologiczną oraz konwencjonalną. Należy być ostrożnym na różnego rodzaju odnośniki zdrowa żywność - . Żywność ekologiczna bowiem odnosi się do żywności otrzymującej atesty, tymczasem zdrowa żywność jest terminem stworzonym do celów tylko marketingowych. Żywność ekologiczna proponowana jest głównie w sklepach z ekologiczną bądź zdrową żywnością. Produkty eko można nabywać także w różnych sklepach online. Specjaliści są zgodni, że należy po nie sięgać. Lekarze podkreślają, iż żywność tworzona bez udziału pestycydów, bez dodatku konserwantów bądź innych środków chemicznych jest korzystniejsza od żywności mocno przetworzonej. Produkty eko proponowane jest dla wszystkich osób, bez względu na wiek bądź stosowaną dietę
.


ekologiczna żywność
Source: pixabay.com
Polecana jest przede wszystkim dzieciom, kobietom w ciąży i osobom cierpiącym na różne schorzenia. Wraz z zwiększającym zaciekawieniem zdrowym stylem życia a także odżywiania się wśród polskich konsumentów, zauważamy coraz mocniejsze zainteresowanie wyrobami. Zaświadczają to efekty na sprzedaży i ich wzrostowa dynamika. Głównie przyczynia się do tego troskliwość o jakość towarów, które są pilnowane w całym procesie produkcyjnym, oraz fakt, że są to przeważnie towary polskie. Zdrową żywność zaprezentowało mi stare miasto Kraków i od tej chwili nie zostawia mnie na chwilę -

Tags: dieta, Odżywianie, produkcja, eko